Starania o ciaze kafeteria

W czasie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrealizowały go, by jak najszybciej powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich odbieranie jest bowiem bardzo łatwe. Polega na wykryciu hormony HCG (tworzonego w sukcesie wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle poręczne w obsłudze a jednocześnie bardzo przyjemne, dlatego należy je brać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy skoro jego prace potrafią stanowić zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na skutek testu ciążowego nie chociaż jego doskonałe zrobienie oraz odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Może zatem znaczyć, że dołączyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by stanowić silniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej pewności należy udać się do lekarza i stworzyć specjalne badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wejść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.