Pozar lasu 2013

Nowoczesne instalacje ATEXZapylanie powietrza pyłami (głównie pochodzenia drzewnego), farb proszkowych, albo też miału węglowego może istnieć daleko niebezpieczne w rezultatach, często ze powodu na niezwykle długie zagrożenie wybuchem. Według badań, to tylko bardzo długa uwaga niewielkich ziaren pyłku są najczęstszymi przyczynami eksplozji. Źródłem zapłonu pyłku potrafi żyć nie tylko otwarty ogień, ale również niewielka iskra elektryczna, zaiskrzenie mechaniczne, bądź te prądy elektrostatyczne. Aby ustrzec się przed wybuchem należy stosować nowoczesne instalacje ATEX. Na wesele na lokalnym targu istnieje coraz dobrze profesjonalnych firm, które tworzą wysokiej jakości instalacje w niezwykle średniej cenie, dzięki dlaczego nie winno być żadnych większych problemów z odnalezieniem odpowiednich fachowców.

Bezpieczne instalacje wentylacji i odpylaniaAby instalacje odpylania i wentylacji były jak najbardziej korzystne, należy stosować specjalny ssaw, odciągi miejscowe (tak w istoty ramion samonośnych) oraz okapy zlokalizowane, jak najbliżej miejsc emisji wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętać należy plus także o tym, by na bieżąco zapewnić dokładne usuwanie wszelkich skupisk pyłu, dzięki czemu zapobiec można stawianiu się pyłu zaś jego powtórnemu osiadaniu. Istotną funkcję pełni i systematyczne opróżnianie zbiorników na pył. W formie gdy pył kładzie się na posadzce hali, warto stosować specjalne odkurzacze przemysłowe. Profesjonalne instalacje ATEX muszą być zarówno odpowiednio uziemione a co najistotniejsze nie mogą gromadzić ładunków elektrostatycznych, przez które potrafi dołączyć do powstania iskry. Kanały odciągowe muszą istnieć zrobione koniecznie ze byliśmy o grubości ścianek od 2 do 3 mm.

Profesjonalne wentylatory oraz filtryW obecnych instalacjach wentylacji i odpylania, które zagrożone są wybuchem warto stosować wentylatory oraz filtry z prawym zabezpieczeniem wybuchowym dobrym z najnowocześniejszą dyrektywą ATEX. Filtry przeciwwybuchowe powinny mieć specjalne panele eksplozyjne. W relacji od potrzeb, potrafią być one jednego, albo wielokrotnego użytku. Pod wpływem eksplozji miału w budowie ATEX, membrana ulega błyskawicznemu rozerwaniu, uwalniając wszystkie gazy wybuchowe bezpośrednio do atmosfery, dzięki czemu filtry nie zostaną uszkodzone. Instalacje zagrożone wybuchem winnym stanowić urządzone także w określony system gaszenia iskier również w innowacyjne systemy gaszenia pożaru w samych instalacji. Także na wszystkich kanałach wentylacyjnych, które sprawiane są do filtra, powinno dać się klapy zwrotne, które dobrze zapobiegają szerzeniu się płomienia w samych instalacji w efekcie wybuchu niebezpiecznego miału w filtrach.

Tłumienie wybuchuNowoczesne systemy tłumienia wybuchu, są obecnie najwydajniejszymi i najczęściej wykorzystywanymi metodami ochrony różnorodnych urządzeń przed skutkami wybuchu. Systemy tłumienia wybuchu podają się głównie ze dodatkowej butli HRD, czujników podczerwieni i ciśnienia oraz profesjonalnej centrali sterującej. Głównym zadaniem układu, jest rzeczywiście błyskawiczne rozpoznanie wybuchu w jego podstawowej fazie. Następnie następuje wtrysk specjalnego środka tłumiącego, którego zadaniem jest stłumienie niebezpiecznego wybuchu. Nowoczesne instalacje ATEX określają się niesamowicie szybkim czasem reakcji. Od czasu wykrycia zagrożenia wybuchu, do jego całego stłumienia może przejść zaledwie tysięczna część sekundy.